Sponzoři

SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo
SponzorSponzor - velké logo

Kalendář

narozeniny slaví
Vitalij Brandis
2. 3. 1988
Jan Chaloupka
3. 3. 1983
František Kubát
3. 3. 2008
Jiří Růžička
3. 3. 1986
Vojtěch Lavička
9. 3. 1999
Michal Hrášek
11. 3. 1977
Jiří Římal
11. 3. 1974
Jan Švorc
11. 3. 1983
Daniel Houda
12. 3. 1999
Martin Šimek
12. 3. 1991
Samuel Soukup
15. 3. 2001
Dušan Janura
21. 3. 1992
Jan Musil
24. 3. 1999
Filip Novák
27. 3. 2004
Jiří Novák
27. 3. 2004

 

 

jestli má nějaký

spoluhráč narozeniny

a není tu uvedený

napište nám na mail

skkunratice.fotbal@seznam.cz

Tv.com

Reporty ze zápasů

12. KOLO : KUNRATICE – DUBEČ 4:5 (2:1) : NEVÍDANÝ OBRAT ZNAMENAL DALŠÍ PORÁŽKU

Po hrubě nevydařeném utkání ve Strašnicích vstupovali domácí hráči s cílem napravit dojem a porazit Dubeč, jejíž výkony a výsledky zaznamenávají velké výkyvy. Kunratice však rozhodně nejsou ve výsledkové ani herní pohodě, a tak se dalo jen těžko předvídat, jak zápas dopadne. Nakonec se i ukázalo, jak nevyzpytatelný dokáže fotbal být.

Utkání začalo ve svižném tempu a už ve třetí minutě se domácí radovali z vedení. Ne úplně povedený Hajduchův roh vyrazil hostující brankář jen před sebe, kde ho do brány dorážel Švertšal – 1:0. Vstup do utkání se tak Kunraticím povedl, netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. Po nepřesvědčivém počínání domácí obrany přelétl centr brankáře Řezáče a hostující Doša hlavou do prázdné brány vyrovnal – 1:1.

Poté se hrál nepříliš pohledný fotbal plný nepřesností, ve kterém však postupem času získávali domácí větší a větší převahu. Své šance ale jako již tradičně proměnit nedokázali. Velmi blízko byl brance Vala, jehož roh, který se kroutil do branky vytáhl brankář možná až zpoza brankové čáry, nicméně rozhodčí viděl míč ještě před čarou a dorážející Švertšal s Půlpánem nebyli dostatečně důrazní.

Obecně platilo pro hru Kunratic to, co v celé druhé polovině podzimu – špatné předfinální a finální řešení nadějných situací a nedůraz ve vápně. Nakonec se ale domácí do vedení přece jen dostali, když Kmoch vysunul za obranu Půlpána, který z úhlu obstřelil brankáře – 2:1. Do konce poločasu už branka nepadla, a tak do kabin odcházeli veselejší domácí, kteří měli v prvním poločase přece jen navrch.

I druhý poločas začal rychlými brankami, navíc obě vstřelili domácí. Nejdříve se prosadil benjamínek Ron, který doklepl odražený míč do odkryté branky – 3:1. A v podstatě vzápětí usměrnil Valův přetažený roh do branky naopak nejstarší hráč Kunratic Kmoch – 4:1. Zdálo se tak, že si domácí v klidu dokráčí pro tři body a přeruší nelichotivou sérii porážek. Co se však dělo na hřišti od té doby až do konce, nad tím zůstává rozum stát.

Zřejmě i domácí hráči podlehli uspokojení a pocitu, že se jim nemůže nic stát, opak byl však pravdou. Katastrofální dvouminutovka, kdy nejdříve hasil Růžička ve vápně asi tři předcházející minely v domácí defenzivě a v podstatě hned poté Švertšal povalil ve vápně hostujícího útočníka, znamenala dva pokutové kopy. Oba proměnil Havrda, byť zejména při druhém byl Řezáč hodně blízko tomu, aby penaltu chytil, rázem to však bylo 4:3.

Domácí dál hráli nepochopitelný hurá styl. Hosté se v podstatě vůbec nevraceli do obrany, takže vznikaly na obou stranách situace kdy čtyři útočící hráči postupovali na dva soupeřovo obránce. Kunratičtí borci nedokázali takovou situaci vyřešit jedinou, a tak udeřilo na druhé straně, kdy se prosadil  Paur a vyrovnal skóre – 4:4. Hurá fotbal však pokračoval v Kunraticích i nadále a bylo víceméně jasné, že jeden tým vítězství na svou stranu urve.

Jak už to tak bývá, byli to hosté, kteří dotáhli tříbrankové manko a psychicky měli rozhodně navrch. Pět minut před koncem završil hattrick Havrda a dílo bylo dokonáno -4:5. Závěrečný tlak už byl spíše ukázkou zoufalství a beznaděje domácích fotbalistů, kteří už vyrovnat nedokázali a prohráli tak třetí zápas v řadě. V podzimní části sezony mají poslední šanci na to tuto sérii přerušit, když budou hrát s Hostivaří na UMT na Kačerově.

Sestava: Řezáč – Chyle, Cihelka (c), Švertšal, Půlpán – Hajduch, Růžička, Kmoch, Ron – Vala, Mareš

Branky: 3′ Švertšal, 35′ Půlpán, 48′ Ron, 50′ Kmoch – 11′ Doša, 56′, 57′ (obě z pen.) a 84′ Havrda, 68′ Paur

—————————————————————————————————————————

11. KOLO : STRAŠNICE – KUNRATICE 3:1 (1:1) : FOTBALOVÉ BAROKO NA SOUPEŘE NESTAČILO

Po výsledkově nepovedeném domácím utkání s Dolními Chabry, ve kterém navíc Kunratice poprvé v sezoně nedokázaly vstřelit branku, jeli hráči Slovanu na hřiště Unionu do Strašnic s vědomím toho, že pokud se chtějí pohybovat v nejvyšších patrech tabulky, musí bezpodmínečně bodovat naplno. Zápas však ukázal, že v momentální situaci je tento cíl spíše jen snem, jelikož kvalita předvedené hry na Unionu byla hluboce pod požadovanou úroveň.

Víceméně od začátku utkání bylo patrné, že hostující hráči nejsou v nejlepším fotbalovém rozpoložení. Naprosto vázla kombinace, hráči šetřili i pohybem a celkově působili na hřišti dost zmateně. Domácí si s kombinací moc hlavu nedělali a nakopávanými míči, o které následně bojovali, dostali hosty pod tlak. Poměr vyhraných osobních soubojů a sebraných odražených míčů vyzníval až alarmujícím způsobem ve prospěch domácích a hosté kupili chybu za chybou.

Potrhaný prapor cti držel nad hlavou sned jen Řezáč, který létal v malém vápně jako Pérák. Absence mnoha hráčů, ke kterým ještě přibyl Kmoch, se ukázala být již příliš citelnou a ani forma ostatních hráčů se nezdála být v utkání zrovna na vrcholu. Vzhledem k průběhu hry tak bylo trochu překvapivé, že první udeřili právě hosté. Po jedné z opravdu minima povedených kombinačních akcí našel Vala Růžičku, který chladnokrevně přehodil domácího gólmana – 0:1.

Vedení však netrvalo dlouho. V podstatě vzápětí fauloval trochu neohrabaně Klof v blízkosti vápna jednoho z domácích hráčů. Dobře zahraný centr ještě dokázal zneškodnit Řezáč, hráči mu ale moc nepomohli a dorážka Prince Latifa skončila v brance – 1:1. Hostující vedení trvalo pouhé tři minuty. A nadále pokračoval místy až tragikomický kunratický výkon, ze kterého občas vyšla alespoň nějaká akce. Hajducha však několikrát zastavil praporek pomezního a Chyle zase pálil nedůrazně.

Větší šance měli domácí. Řezač se však překonával, a když už byl i on na střelu krátký, dvakrát v rychlém sledu ho zachránilo břevno. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu, který mohl spíše mrzet domácí. Hosté nemohli být spokojeni s vývojem hry ani vlastním výkonem a rozčarování bylo hráčům i trenérovi vidět ve tvářích. Pro kunratického diváka však existovala naděje na lepší druhý poločas, ukázalo se však, že byla planá.

I v druhé půli totiž vítězila jednoduchá hra domácích nad kombinačně nepřesnou a o pohyb ochuzenou snahu hostí. Union však zahazoval šance. Celkovou úroveň utkání dokumentovala asi nejlíp situace, kdy zakončoval domácí utočník sám před brankářem Řezáčem, ale balon netrefil a vystřelil v podstatě za sebe. Po sérii příležitostí domácích tak nakonec mohli trestat hosté. Nejdříve se sám před brankářem zjevil Vala, ale neměl dost času na zakončení a jen na dlouhou nohu trefil domácího gólmana.

Pak mohl hrubku v domácí obraně ztrestat Klofáč, ale na Růžičkovu nahrávku nedosáhl a Hajduchova dorážka ho trefila do hlavy ležícího na brankové čáře – jedním slovem holomajzna. Korunu neproměňování šancí nasadil deset minut před koncem Hajduch, když z odkryté brány trefil jen tyč. A když už to vypadalo, že zoufalství v koncovce obou týmů dovede zápas k remíze, přišel rozhodující moment utkání.

Prosadili se domácí. Jak už to tak bývá, tak to nebylo z brankové příležitosti, ale spíše se jednalo o čistokrevný haluz. Centrovaný míč hlavičkoval Wulkan z velkého úhlu zpět před branku, ten však k údivu všech zaplul obloukem za záda bezmocného Řezáče – 2:1. Pak už to byl z pohledu hostů ještě větší zmar a Union kontroloval koncovku zápasu. V poslední minutě ještě Chyle s Cihelkou svým počínáním v praxi předvedli divákům, co znamená termín „namazat soupeři na gól“ a Wulkan sám před Řezáčem udělal za utkáním pomyslnou tečku – 3:1.

Pravdou je, že pokud si vůbec někdo zasloužil vyhrát, tak rozhodně domácí, kteří byli v průběhu zápasu lepším týmem. Fotbal se však hrál oboustranně příšerný, ikdyž diváci se nejspíše dobře bavili alespoň na úkor hráčů. V dalším utkání se pokusí hráči Kunratic uspět doma s Dubčí, což bude jejich poslední podzimní domácí zápas. Vzhledem k poslednímu předvedenému výkonu se však objevily i takové názory, že by bylo lepší místo fotbalového zápasu uspořádat cirkusové vystoupení.

Sestava: Řezáč – Klofáč (65′ Los), Švertšal, Cihelka (c), Robb (75′ Půlpán) – Růžička, Chyle, Holas, Hajduch – Mareš, Vala

Branky: 29′ Prince Latif, 84′ a 89′ Wulkan – 26′ Růžička

————————————————————————————————————————————-

10. KOLO : KUNRATICE – DOLNÍ CHABRY 0:2 (0:0) : KDO NEDÁ GÓL VYHRÁT NEMŮŽE

K utkání desátého kola nastupovali hráči Kunratic s vědomím, že pokud chtějí vířit vody na nejvyšších příčkách tabulky, potřebují nutně získat všechny tři body. Proti Kunraticím však stál soupeř s nejlepší obranou. Chabrům navíc nahrály výsledky, takže v případě vítězství se mohly posunout do čela tabulky. Kunraticím navíc nenahrával ani fakt, že k rozšířené marodce se přidal zraněný Robb a na cestě životem ztracený Los. Do sestavy se nakonec kvůli pozdnímu příchodu nevešel ani „realitní agent“ Chyle.

Zápas začal tak, jak se asi dalo před utkáním čekat. Neúprosná taktická bitva o střed pole v prvním poločase vyznívala přece jen lépe pro domácí, kteří měli víc brankových příležitostí. První se do nebezpečné příležitosti prodral domácí mladíček Ron, z osrého úhlu obstřelil brankáře, ale mič skončil na tyči a Hajduch už přišel s dorážkou pozdě. Zahrozili i hosté, kteří zahrozili po standartní situaci, hlavička Brabce však mířila mimo branku.

Na velkou příležitost se pak dlouho čekalo, až se nakonec po pěkné kombinaci domácích vynořil za obranou sám unikající Kmoch, kterému ale brankář včasným výběhem dostatečně zmenšil úhel a kunratický veterán ho trefil do nohou. Bitva mezi vápny pokračovala. Hosté byli na balonu jistější, ale domácí obrana fungovala až na výjimky bezchybně a naopak právě domácí vyráželi do nebezpečných brejků.

Hajduchův nebezpečný centr však jen prolétl hostujícím vápnem a v největší šanci prvního poločasu Kmoch překopl prázdnou branku. Poslední vážnou akci prvního poločasu si však připsali hosté. Po průnikové přihrávce vstřelili dokonce branku, jejich radost však zastavil zdvižený praporek v rukách pomezního rozhodčího. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. Byli aktivnější, rychlejší a přesnější v kombinaci. Domácím se přestalo dařit, což nejlépe dokumentovala situace z 53. minuty. To se nejprve nedůrazný Ron nechal opít rohlíkem a naopak přehnaně důrazný Havran pak fauloval soupeře ve vápně. Následovala penalta, kterou s přehledem proměnil Černý a poslal Chabry do výhody – 0:1.

Příběh minulých zápasů se tak opakoval do puntíku. Kunratice neproměňují šance a soupeři naopak lacino darují stoprocentní brankové příležitosti. Na soupeře typu Kyjí nebo Troji to stačit může, hostující Chabry však zkušeně zápas kontrolovaly. Ne, že by domácí ještě nějaké příležitosti neměli. Po jedné z mála chybiček v hostující obraně zamířil na branku Mareš, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Střídající Chyle pak hledal centrem před brankou spoluhráče, nikdo však na míč nedosáhl.

To spíše Chabry mohly své vedení navýšit, ale ani jejich hráči nedokázali utkání definitivně zlomit. Trenér Truneček zkusil neortodoxní tah, když nasadil sám sebe, ani to ale ke kýženému vyrovnání nevedlo. Naopak Chabry ještě udeřily v nastavení, když už gól asi stejně nic neřešil. Po nedůrazu na středu hřiště vyplaval sám před Pajazitim Palma a placírkou ho obstřelil – 0:2. Rozhodčí hned vzápětí zápas ukončil. Chabry tak jdou do čela tabulky a Kunratice zůstávají zklamané.

Sestava: Pajaziti – Růžička (74′ Truneček), Cihelka (c), Švertšal, Havran –  Hajduch, Kmoch, Holas, Ron (58′ Chyle) – Vala, Mareš

Branky: 53′ Černý (z pen.), 90′ Palma

————————————————————————————————————————————-

9. KOLO : KYJE – KUNRATICE 1:3 (1:0) : OBRAT V DRUHÉ PŮLI A SPLNĚNÁ POVINNOST

V dalším utkání nastupoval tým Kunratic k zápasu na hřišti předposledních Kyjí, které však v minulém kole potrápily silnou Uhříněves, a tak vše nasvědčovalo tomu, že nepůjde o vyloženě jednoduché utkání. To se v průběhu zápasu také potvrdilo, byť je potřeba poznamenat, že si zápas favorit zkomplikoval do značné míry sám.

Utkání začalo rozvážně, ale již po pár minutách získávali hosté postupně převahu a netrvalo dlouho a začaly se rodit i šance. Hned ta první byla obrovská, ale Los sám před odkrytou brankou trefil jen břevno. Další náznaky šancí vznikaly zejména na aktivnější pravé straně, kde operovali Chyle s Losem, oběma však chyběl v předfinální fázi klid a větší přesnost.

Do velké šance se pak prokličkoval Vala, jeho střela však mířila vysoko nad branku. A pas Chyleho zas nedokázal zkrotit Kmoch, který by už nejspíše postupoval sám na branku. A tak zničeho nic udeřil soupeř. Holas poslal hodně nepovedenou zpětnou přihrávku Švertšalovi, který však na míč nedosáhl a domácí Doubek postupoval sám na Řezáče. Dokázal mu udělat kličku a zasunout do prázdné branky, o zápletku tak bylo postaráno – 1:0.

S Kunraticemi mohlo být ještě hůř, jelikož domácí vstřelili dokonce druhou branku, ta však nebyla pro faul na Robba uznána. Kunratice mohly do poločasu vyrovnat. Mareš přetlačil v souboji domácího stopera a postupoval z úhlu sám na brankáře, velkou šanci však promarnil, když jeho pokus zneškodnil domácí brankář. Do kabin se tak odcházelo za překvapivého výsledku, který byl příznivější pro domácí tým.

Do druhé půle však vstoupily Kunratice hodně aktivně. Jako klíčový se ukázal Hajduchův návrat po vleklém zranění, který již byl schopen odehrát aspoň poločas a byl hodně vidět. Nejdříve utekl po levé straně a našel před brankou Valu. Jeho přihrávka byla sice trochu kratší, ale Vala dokázal přetlačit domácího brankáře a do prázdné brány vyrovnal – 1:1.

Netrvalo dlouho a oba aktéři si spolupráci zopakovali. Hajduch si tentokrát postupně poslal míč kolem tří soupeřů a opět našel Valu, který strhl vedení na stranu Kunratic – 1:2. Kyje se mohly hned po rozehrávce využít nepozornosti hostujících hráčů, ale jedna střela šla nad a druhou pak zlikvidoval Řezáč. Hra se vyrovnala. Kyje musely víc otevřít hru a měly několik rohů a standartních situací, že kterých však žádné nebezpečí pro soupeřovu obranu nepřišlo.

Ani Kunraticím se nedařilo brejky zdárně využít. Blízko vstřelené brance byl Los, ale jeho hlavička skončila těsně vedle tyče. Drama tak trvalo až do konce. Byť Kyje neměly nějakou větší šanci, hosté rozhodně nemohli být v klidu. Situaci vyhrotilo několik důraznějších zákroků na obou stranách a následné slovní přestřelky. Kunraticím se navíc zranil Robb, pro kterého nejspíš fotbalový podzim předčasně skončil, dobře ho však dokázal zastoupit Růžička.

Definitivní tečku za utkáním však udělal v nastavení opět po úniku Hajducha Mareš, kterému nejdříve míč utekl. K balonu se však dostal Vala, jehož střelu brankář kryl. Mareš si však našel dorážku a míč napálil do sítě – 1:3. Kunratice tak zvládly otočit utkání na Kyjích a poskočily na čtvrté místo v tabulce. Pokud však chtějí uspět v následujícím domácím zápase s Dolními Chabry, budou muset výrazně zvýšit efektivitu, vždyť Chabry inkasovaly v dosavadním průběhu sezony jen třikrát.

Sestava: Řezáč – Chyle, Cihelka (c), Švertšal, Robb (82′ Růžička) – Los, Kmoch, Holas (90′ Truneček), Ron (46′ Hajduch) – Mareš, Vala

Branky: 28′ Doubek – 54′  a 62′ Vala, 91′ Mareš

————————————————————————————————————————————-

8. KOLO : KUNRATICE – TROJA 3:2 (2:2) : I UTRÁPENÁ VÝHRA SE POČÍTÁ

Po prohře v Uhříněvsi nastupoval domácí tým Kunratic do zápasu proti nováčkovi soutěže z Troji v bojovné náladě. Tým totiž měl fanouškům co vracet a zároveň se potřeboval udržet v horních patrech tabulky. Troja si však na nováčka nevede úplně špatně, byť naposledy nestačila na Vyšehrad, a drží se v horším středu tabulky.

Do zápasu vstoupili jednoznačně aktivněji domácí a netrvalo dlouho a první gólovku měl na kopačce Los, kterého vybídl ke skórování po křídelní akci Kmoch. Los však měl míč trochu pod nohou a jeho nedůrazné zakončení nenadělalo brankáři sebemenší problémy. Druhou jasnou brankovou příležitost měl po Holasově pasu za obranu Mareš, ale brankář jeho střelu vyrazil na tyč.

A tak se po čtvrt hodině prosadil až třetí v pořadí – benjamínek týmu Ron. Holas vybojoval balon na půlce, kde ho předal Marešovi, který si narazil s Valou a přihrávkou napříč vápnem našel na zadní tyči právě osamoceného Rona, který již neměl problém zakončit do prázdné branky – 1:0.  A hned vzápětí bylo pro domácí ještě veseleji. Opět v tom měl prsty Ron, který po rychlé brejkové akci centroval před branku a míč se odrazil tak nešťastně pro hostující obranu, že přistál na noze Valovi, který ho uklidil do branky – 2:0.

Jako by však vývoj utkání domácí ukolébal a do hry se dostala také Troja, která hrozila zejména ze standartních situací. Sérii rohů navíc hosté přetavili i ve snížení, když se hlavou prosadil Klepal a dal utkání nový náboj – 2:1. A nedlouho na to byli hosté definitivně zpět v zápase, když po dlouhém autu hostí netrefil míč domácí stoper Švertšal, kterému se navíc kulatý nesmysl odrazil od země do ruky a následovala penalta, kterou s přehledem proměnil Zubatý a vyrovnal stav utkání – 2:2. Domácí navíc přišli o Půlpána, který si obnovil zranění stehenního svalu a byl nucen vystřídat.

V závěru poločasu zase zabrali domácí, ale koncovka vázla – Holas mířil ve velké příležitosti jen doprostřed branky a Kmochův povedený pokus ze standartní situace skvěle chytil brankář Bernášek. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu, který více vyhovoval hostům, kteří navíc mohli být povzbuzeni faktem, že dokázali smazat dvougólové manko.  Domácí zase měli poločasovou přestávku na to sebrat všechny síly a strhnout vedení zpět na svou stranu.

Druhá půle začala tlakem Kunratic, ale neujaly se ani střely Holase či Mareše a v nadějné pozici útočícího Chyleho zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Poté však prošla přihrávka Holase trochu překvapivě až za obranu Troji, kam si seběhl Kmoch, obešel brankáře a vrátil vedení na stranu domácího týmu – 3:2. Domácí pak měli další velké příležitosti, ale nepodařilo se jim přidat branku, která by zápas uklidnila, hrálo se tak až do poslední minuty.

Hosté to opět zkoušeli ze standartních situací, ale obrana Kunratic v čele s brankářem Pajazitim tentokrát odolala. Neujala se ani střela Zubatého ze závěru utkání, a tak se domácím bohorovné nakládání s brankovými příležitostmi nevymstilo. Kunratice vyhrály a splnily roli favorita, bylo to však z jejich strany tak trochu trápení. V dalším utkání se domácí hráči pokusí výsledkově navázat na toto vítězství tentokrát na hřišti v Kyjích.

Sestava: Pajaziti – Půlpán (35′ Chyle), Švertšal, Cihelka (c), Robb – Ron (71′ Hajduch), Holas, Kmoch (76′ Půlpán), Los (90′ Havran) – Vala, Mareš

Branky: 14′ Ron, 17′ Vala, 55′ Kmoch – 26′ Klepal, 35′ Zubatý (z pen.)

———————————————————————————————————————————————–

7. KOLO : UHŘÍNĚVES – KUNRATICE 3:1 (0:1) : DOMÁCÍ OTOČILI ZÁPAS VE DRUHÉM POLOČASE

Zápas o čtvrté místo tabulky a zároveň souboj nejlepší obrany s nejlepším útokem. Tak by se dal shrnout zápas 7. kola mezi domácí Uhříněvsí a Kunraticemi. Vinou vytrvalého deště, který údajně zapříčinil nezpůsobilost obou travnatých hřišť, bylo utkání přesunuto na umělý povrch. To byla pochopitelně mírná výhoda pro domácí, jelikož hráči Kunratic viděli umělou trávu naposledy v zimě.

Utkání začalo podle očekávání, kdy se ani jeden tým nikam příliš nehnal a spíše se čekalo na chyby obran. Ty dělali z úvodu utkání zejména domácí. Hned po pár minutách se po pěkné kombinaci dostal sám před domácího brankáře Vala, branku ale těsně minul. Uhříněves spoléhala na důraz a velmi dobře zahrávané standartní situace a rohy, kterých jim bylo hosty nabídnuto nespočet. Obrana Kunratic ale pracovala spolehlivě, a tak se gólovka urodila opět na druhé straně, když postupoval Chyle sám na brankáře. Mohl si vybrat jestli vystřelí nebo nahraje Losovi, bohužel pro Kunratice se mu ale zřejmě obě myšlenky v hlavě zkřížili a tak svou nahrávkou našel jen rohový praporek.

Skóre se měnilo až v polovině poločasu, kdy Chyle předskočil domácího obránce, který ho naremploval a hlavní sudí po dohodě s asistentem nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil již zaběhnutý exekutor Švertšal a i svou třetí penaltu v sezoně proměnil – 0:1. Domácí se cítili poškozeni a utkání začaly ovládat emoce. Domácí pak zahrávali roh a došlo ke konfliktu mezi brankářem Řezáčem a domácím Glosem, který rezultoval jen ve vykázání domácího trenéra, který utkání psychicky naprosto nezvládal.

V podstatě hned vzápětí mohli domácí vyrovnat, ale v souboji jeden na jednoho se zaskvěl vynikajícím zákrokem Řezáč. Na druhé straně naopak mohl zvýšit vedení Chyle, ale na průnikovou přihrávku ze středu hřiště dosáhl jen špičkou a nestačil překonat domácího golmana. Další branka již v první půli nepadla, byť šance byly na obou stranách. Do kabin se tak odcházelo za příznivého stavu pro hostující hráče.

Příznivý stav ale nevydržel vůbec dlouho. Nástup hostujícího týmu do druhé půle byl naprosto katastrofální a během deseti minut se otočila zápasová chaloupka na kuří nožce o 180 stupňů. Nejdříve zbytečně fauloval před vápnem Švertšal a následná střela Alby proletěla děravou Kunratickou zdí. Řezáč si sice na míč sáhl, ale mimo tři tyče ho vyrazit nedokázal a bylo srovnáno – 1:1. Hned za chvíli nabídli kunratičtí domácím téměř identickou situaci, naštěstí pro ně však Alba tentokrát trefil jen tyč.

Hostujícím hráčům však ani toto varování na probuzení nestačilo, a tak další střela Glose, kterou nešťastně tečoval Los do protipohybu brankáře Řezáče, skončila v síti – 2:1.  Domácí tak během chvilky byli tam, kde potřebovali. Mohli se zatáhnout do obranného bloku, který bylo pro hosty téměř neřešitelné překonat. Výjimkou byla šance Kmocha, ke kterému se odrazil brankářem dost nejistě vyražený míč. Kmoch ale trefil jen jednoho z obránců stojících na brankové čáře a dorážejícího Valu už vychytal brankář.

V největším tlaku pak přišla individuální chyba Holase, který si nešťastně šlápl na balon a založil tak brejk soupeře. Unikajícího Albu už nedokázal zastavit Růžička ani vyběhnuvší Řezáč a balon končil potřetí v kunratické síti – 3:1. Hosté se dál snažili zápas alespoň zdramatizovat, ale už to byl v jejich podání spíš zmar. Domácí mají obrannou hru dobře propracovanou a v podstatě Kunratice do ničeho nepustili a zápas dovedli do vítězného konce. Kunratice tak selhaly i ve třetím souboji se silnější soupeřem a na čelo tabulky se dívají z uctivé vzdálenosti. V dalším zápase přivítají doma Troju.

Sestava: Řezáč – Čermák (73′ Robb), Švertšal, Cihelka (c), Růžička – Chyle (82′ Hajduch), Holas, Kmoch, Los – Vala, Mareš

Branky: 50′ a 73′ Alba, 52′ Glos – 22′ Švertšal z pen.

———————————————————————————————————————————————

6. KOLO : KUNRATICE – VYŠEHRAD „B“ 8:2 (3:1) – FOTBALOVÁ LEKCE PRO VYŠEHRADSKÉ MLÁDÍ

Po nepřesvědčivém výkonu v Dolních Počernicích a vypadnutí v poháru se Zličínem vstupovaly Kunratice do zápasu proti nepříjemné rezervě Vyšehradu v ne zrovna nejlepším rozpoložení. Těžký soupeř a nutnost tří bodů, to byl před zápasem strašák domácích fotbalistů. Ale ani Vyšehrad nebyl v nejlepším rozpoložení, když v minulém kole podlehl Štěrboholům a navíc si vzhledem k termínové kolizi nemohl pomoct hráči z třetiligového A-týmu.

Do zápasu vstoupili daleko hladověji domácí, na kterých bylo vidět, že chtějí odčinit zejména vypadnutí v poháru. Hned první centr Chyleho skončil kolizí hostujícího brankáře s Holasem, které znamenalo krátké přerušení hry a ošetřování brankáře, který od té doby nepůsobil vůbec jistě. Domácí se snažili na hosty vyvíjet tlak a poměrně se jim to dařilo. Nezkušený hostující tým měl problémy s důrazem i rychlostí. Individuálně se zkoušel prosadit Kmoch a povedlo se mu to, ale ztroskotal na hostujícím brankáři, který ho vychytal.

Většina akcí Kunratic šla přes pravou stranu, kde zabíhal aktivní Chyle, jemuž však vůbec nevycházely centry před branku, a tak se domácí nemohli dostat do vedení. Čas od času zahrozili i hosté, ale ani jejich řešení nebylo optimální a Pajaziti moc starostí neměl. Kunraticím se opět ne úplně dařila finální fáze, Los v dobré příležitosti zakončoval sám, ale jeho nedůraznou střelu brankář lehce kryl. Na Marešův centr pak o kousek nedosáhl Kmoch, který už by se ocitl ve vyložené příležitosti.

Na branku se tak čekalo přes půl hodiny. A když už přišla, byla opravdu kuriózní. Vala přiťukl míč Marešovi, který zkusil překvapit brankáře ze střední vzdálenosti a, světe div se, ono se to povedlo. Nikterak obtížná střela proklouzla brankáři mezi nohama do sítě – 1:0. Tento gól pak rozjel nejzajímavější desetiminutovku prvního poločasu. Hned o pět minut později Mareš tentokrát centrem ze strany našel Valu, který hlavou rozvlnil síť podruhé – 2:0.

Hra se otevřela a k nelibosti trenérů se začal hrát až zběsilý fotbal nahoru-dolu. Třetí branku z toho vytěžili domácí, když Kmoch vysunul Chyleho, ten míč nedostihl, ale hostující brankář si při výběhu nepočínal přesvědčivě a míč odrazil vlastně za sebe. Ten skočil Chylemu přímo na nohu a krajní záložník už do prázdné brány skóroval – 3:0.

Nakonec se však v bláznivém závěru poločasu prosadili i hosté, kdy se domácí nechali strhnout útokem a zapomněli na zadní vrátka, kde navíc došlo k nedůrazu v obraně podpořeném podklouznutím Cihelky. Ve vápně se tak ocitl sám s míčem na kopačce hostující Filip a dal do šatny gól naděje pro Vyšehrad – 3:1. Přesto museli být o poločase určitě spokojenější domácí, kteří byli aktivnější a jejich vedení bylo zasloužené.

V úvodu druhého poločasu to však vypadalo, že se domácí fanoušci ještě budou nervovat. Z kabin totiž vystoupili aktivněji hosté a domácím začala váznout kombinace. Převaha hostů však dlouho nevydržela a vše se rychle vrátilo do zaběhlých kolejí. Když navíc okamžitě po zisku míče vyslal Robb za obranu Mareše, který ještě našel před prázdnou Losa, bylo v Kunraticích hned zas o trochu veseleji – 4:1.

Opaření hosté už v zápase dá se říct rezignovali. Jinak se snad ani nedá vysvětlit nesmyslné kličkování Vyšehradského stopera, které vystihl Holas. Míč se odrazil k Marešovi, ten obešel brankáře a mimo dosah dobíhajících obránců přidal další hřebíček do Vyšehradské rakve – 5:1. Přestřelka pokračovala. Domácí gólman Pajaziti zaváhal v rozehrávce a namazal do brankové příležitosti hostujícímu Filipovi, který nezaváhal a přidal svou druhou branku v zápase – 5:2.

Hostům to ale moc nepomohlo, zvlášť když se po chvíli objevil za obranou opět Chyle, obešel brankáře a přidal svůj druhý a kunratický šestý gól v zápase – 6:2. A tak došlo i na velké návraty. Po zranění se poprvé v této sezoně v soutěžním zápase objevil na hřišti Kuděj, který měl hned po příchodu na hlavě další branku. Kunratický ostrostřelec se však teprve zastřeloval. O pár chvil později se však zkušeně prosadil a hosté už byli na technické K.O – 7:2.

Druhý velký návrat přišel v podání Hajducha, který rovněž po zranění naklusal na hřiště a hned připravil branku pro Kmocha, který tak přidal už svou šestou branku v sezoně – 8:2. Utkání se pak již dohrálo bez dalších branek, byť domácí ještě nějaké přidat mohli. Kunratice tak zápas zvládly a Vyšehrad ve výsledku smetly. Hráči se tak dobře naladili na další důležitý venkovní zápas v Uhříněvsi. V tabulce Kunratice poskočily právě před Vyšehrad na čtvrté místo.

Sestava: Pajaziti – Čermák (46′ Robb), Cihelka, Švertšal, Růžička – Chyle (84′ Hajduch), Kmoch, Holas, Los – Mareš (74′ Kuděj), Vala

Branky: 36′ a 58′ Mareš, 41′ Vala, 43′ a 66′ Chyle, 54′ Los, 86′ Kmoch – 45′ a 63′ Filip

——————————————————————————————————————————————–

5. KOLO : DOLNÍ POČERNICE – KUNRATICE 3:4 (2:3) – VYDŘENÉ TŘI BODY

Po dvou porážkách v řadě jely Kunratice na hřiště Dolních Počernic, kde potřebovaly prolomit tuto nepříznivou sérii. Musely se však obejít bez absentujícího hlavního trenéra Trunečka i několika hráčů. Zdravotní krize v Kunraticích je dokonce tak vážná, že musel v základní jedenáctce nastoupit na pozici beka jinak brankář Pajaziti. Byť výkon týmu nebyl dobrý, i přes to Kunratice nakonec zápas zvládly.

Do zápasu však hostující hráči nevstoupili vůbec dobře a domácí hře dominovali. Pomohla jim k tomu i velká chyba Řezáče, který propustil za svá záda chytatelnou střelu Bureše z velké vzdálenosti – 1:0. Domácí povzbuzení rychlým úspěchem pokračovali v nadšeném fotbalu a jelikož hosté působili opravdu zoufale, slavily Dolní Počernice brzo úspěch druhý. Ze standartní situace se opět trefil Bureš a opět neměl brankář Řezáč úplně čisté svědomí – 2:0.

Rychlá sprcha v úvodní čtvrthodince hosty naprosto opařila a domácí začali věřit v úspěch. Mohli přidat ještě i třetí branku, ale Řezáč tentokrát zasáhl přesně. Kunraticím nevycházela kombinace ani centry do šestnáctky a první půl hodinu působili hostující hráči naprosto odevzdaným dojmem. Hrát začali až poté a hned z toho byly šance. Nejdříve Kmoch velkou šanci pro přihrávce Mareše vinou horšího zpracování neproměnil.

O pár minut později už ale dokázal svou šanci využít a dal hostujícímu týmu trochu víry a naděje, že by mohl zápas otočit – 2:1. Konec poločasu patřil jasně Kunraticím, z jejichž kopaček aspoň částečně vymizela nepřesnost a nervozita. Brzy Navíc dokázal hostující tým dokonce srovnat, když se po pěkné průnikové přihrávce ocitl sám před brankářem opět Kmoch. Zvolil kličku, která byla sice moc dlouhá, ale ještě dokázal vrátit balon před prázdnou bránu, kde uklidil míč do sítě Chyle – 2:2.

V první půli to stále ještě nebylo vše. Hosté dokázali zápas v posledních minutách před pauzou dokonce otočit. Jednalo se o trochu kontroverzní moment, kdy byl nejdříve Los jasně faulován ve vápně, ale neupadl a pokračoval v akci. Jeho centr pak zastavil jeden z domácích hráčů podle názoru rozhodčího rukou, a tak se penalta přes protesty domácích kopala. Její exekuci si vzal na starosti Švertšal, zachoval klidnou hlavu a poslal Kunratice v nastavení prvního poločasu do vedení – 2:3.

I do druhého poločasu však vstoupili lépe domácí. Hned po pauze přidal svůj třetí gól v zápase Bureš, když opět překonal Řezáče ze standartní situace, ten byl však tentokrát bez šance – 3:3. Drama tak bylo na světě. Spíše bojovný než oku lahodící fotbal přinesl v druhé půli ohromné množství šancí zejména na straně Kunratic. Hostující hráči si však při zakončení počínali bohorovně.  Domácí se snažili spoléhat na standartní situace, rohy a dlouhé auty do vápna, kunratická obrana však dokázala těmto veskrze vzdušným útokům odolat.

Naopak trochu netradičně ze vzduchu udeřily Kunratice. Po pěkném Holasově pasu sice Chyle svým centrem překopl všechny ve vápně, Los na zadní tyči však ještě dokázal krkolomně míč vrátit před bránu a chybujícího domácího brankáře přehlavičkoval Vala, míč pak doskákal do sítě – 3:4. Domácí brankář však svou chybu během druhé půle několikrát napravil, když vychytal nájezdy Kmocha, Valy, Mareše i dalších. A když už byl překonán, vykopávali domácí hráči Chyleho střelu z brankové čáry.

Fotbalové drama nevalné úrovně tak pokračovalo až do konce utkání. Ani závěrečný náznak domácího tlaku k žádné vyložené brankové příležitosti nevedl a Kunratice tak dokázaly zlomit nepříjemnou sérii a snad se i odrazit k lepším výkonům v dalších zápasech. Ty budou potřeba, protože opět již ve středu pokračují Kunratice v pohárové operaci Z – po Zlíchově a Zbraslavi přivítají doma Zličín. V neděli pak doma přivítají rezervu třetiligového Vyšehradu.

Sestava: Řezáč – Pajaziti, Švertšal, Cihelka (c), Růžička – Chyle, Kmoch, Holas, Los (88′ Ron) – Vala, Mareš

Branky: 4′, 13′ a 47′ Bureš – 35′ Kmoch, 42′ Chyle, 45′ Švertšal z pen., 60′ Vala

———————————————————————————————————————————————–

4. KOLO : KUNRATICE – ŠTĚRBOHOLY 1:2 (0:2) – BEZRADNÝ VÝKON NA SOUPEŘE NESTAČIL

Po prohře a nepovedeném výkonu na Březiněvsi nastupovali hráči Kunratic k zápasu proti Štěrboholům odčinit bodovou ztrátu a napravit pošramocený dojem z minulého utkání. Příprava na utkání však byla opět narušena pohárovým utkáním, které Kunratice zvládly, nicméně moc toho v týdnu hráči neodtrénovali, což se začíná na výsledcích i obrazu hry projevovat.

Štěrboholy vstoupily do utkání aktivně a napadáním nutily domácí k chybám. První branku však mohly vstřelit Kunratice. Chyle však nepřihrál přesně na nabíhajícího Kmocha, který by zakončoval do prázdné brány. A tak se hned vzápětí prosadili hosté. Po jedné z mnoha chyb v rozehrávce se dostaly Štěrboholy do brejku a Marek překonal Řezáče – 0:1.

Na domácí padla herní deka. Hráči hráli zbytečně složitě a dopouštěli se velkého množství chyb. Hosté dobře bránili a jednoduchou hrou si na rozdíl od domácích nedělali sami problémy. Přesto mohly Kunratice vyrovnat, Kmoch ale hlavou v jasné pozici nedal. A tak hra plynula a vypadala pořád stejně: domácí kupili chybu za chybou a hosté v klidu čekali na příležitosti.

Domácí mohli vyrovnat z rohu, ale Los branku netrefil. Pak však Kunratice darovaly druhý gól soupeři. Stoper Švertšal lehce podklouzl a namazal míč na vápno Františákovi, který ho napálil přesně do šibenice – 0:2. A do poločasu mohlo být ještě hůř, když další nebezpečnou akci nejdříve vychytal Řezáč, a pak za něj dorážky řešili na brankové čáře obránci. Do kabin se tak odcházelo za stavu nepříznivého pro domácí.

Do druhé půle vstoupily Kunratice aktivněji a po jedné z mála chyb v domácí obraně dokázali i zdramatizovat utkání. Vala si narazil s Marešem a podél brankáře snížil – 1:2. Domácí to povzbudilo, začali kombinovat lépe než v první půli, ale chyběl překvapivý moment a obrana Štěrbohol pracovala velmi dobře. S postupem času začali hráči Kunratic riskovat a hosté měli nabídky několika nadějných brejků, které však nedokázali zakončit.

Kunratice však pokračovaly v bezradném výkonu, dobře bránící soupeř je ke své brance moc nepouštěl. Výjimky tvořilo několik postranních úniků Chyleho, který je však sám znehodnotil hodně nepovedenými centry. Přesto mohl vyrovnat po nepovedené střele Mareše Kmoch, z úhlu ale brankáře neprostřelil. Neujal se ani jeden z několika rohů. Čas utíkal a hráči Kunratic začali spěchat až moc, z čehož pramenily další chyby, které vyústily v rozmělnění domácího tlaku.

Hosté dobře zahustili střed hřiště a domácí hráli po zisku míče hodně pomalu, takže pak útočili do plných a neúspěšně. Ani jeden tým už další branku nepřidal, a tak si hosté odvezli z Kunratic všechny tři body. Domácí prohráli v soutěži podruhé za sebou a budou muset zlepšit ve své hře snad úplně všechno. V dalším kole jedou Kunratice do Dolních Počernic a musí nutně vyhrát.

Sestava: Řezáč – Chyle, Cihelka (c), Švertšal, Růžička (77′ Ron) – Svoboda (46′ Robb), Kmoch, Holas, Los – Mareš, Vala

Branky: 55′ Vala - 9′ Marek, 41′ Františák

———————————————————————————————————————————————

3. KOLO : BŘEZINĚVES – KUNRATICE 4:1 (1:1) – DOMÁCÍ VE ŠLÁGRU KOLA DOMINOVALI

Souboj dvou týmů, které vstoupily do sezony velmi dobře, přineslo třetí kolo 1.A třídy skupiny A. Oba týmy ve svých prvních dvou zápasech nedaly soupeřům šanci, a tak se čekalo, jak dopadne jejich vzájemné měření sil. Nakonec je potřeba říct, že Březiněves byla v utkání lepší a zaslouženě vyhrála. Přerušila tak úctyhodnou kunratickou šňůru 14 zápasů bez porážky. Kunratice prohrály soutěžní utkání před tímto duelem naposledy na konci března.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří si vytvořili tlak a vysunutým pressingem nedali hostům šanci rozjet nějakou kloudnou kombinaci. To rezultovalo hned v samotném úvodu utkání ve dvě standartní situace z bezprostřední blízkosti, které však Řezáč dokázal zpacifikovat. Hráči Březiněvsi však dále útočili a dostávali soupeře pod tlak, Kunratice kupily v kombinaci chybu za chybou a vůbec se nemohly dostat do zápasu.

Ikdyž však hosté byli pod velkým tlakem, dokázali nebezpečně situace s vypětím všech sil řešit. Nakonec také, vzhledem k vývoji utkání trochu překvapivě, i udeřit na druhé straně. To po rychlém Chyleho autu prostrčil Mareš míč na Svobodu, který utekl po straně domácím obráncům a přihrávkou přes celé vápno předložil balon Losovi, který dostal balon o tyč do sítě – 0:1. Domácí však tlačili dál a postupem času si začali vypracovávat i velké brankové příležitosti.

Dokonce vstřelili i vyrovnávací branku, která však pro ofsajd platit nemohla. Netrvalo však dlouho a vyrovnání bylo na světě. Březiněves se prosadila z rohového kopu, když se hlavou prosadil Macháček – 1:1. Březiněves pak měla ještě dvě dobré příležitosti. Jednou opět po rohu vykopával míč z brankové čáry až zázračně střelec první branky Los a v druhém případě se domácí dožadovali penalty po podezřelém souboji Chyleho s unikajícím domácím útočníkem. Poslední šanci první půle měl však hostující Mareš po pasu Svobody, ve skluzu však nedokázal zamířit přesně a jeho střela jen lízla břevno domácí branky, poločas tak skončil nerozhodně.

Druhá půle však skončila tak, jak začala ta první. Domácí navíc v podstatě z první akce strhli vedení na svou stranu trefou Bendy – 2:1. Kunratice tápaly a nemastný neslaný výkon na dobře připraveného soupeře nestačil. Ojedinělou šanci na vyrovnání měl Vala, který však po centru Mareše volil ještě zpracování a domácí obrana jeho střelu pak dokázala zblokovat. Přesto nebylo nic rozhodnuto, byť domácí měli trvalou převahu, hosté občas dokázali z brejku zahrozit.

Když se však po autu obtočil Macháček kolem Cihelky a překonal bezmocného Řezáče, začínalo být očitému dívakovi jasné, že si domácí už vítězství nejspíše pohlídají – 3:1. Hosté se pak alespoň na chvíli vzepjali a dostali se do výraznější ofenzivy, šance však vinou špatného finálního řešení nepřicházely a čas i síly a víra ve zvrácení výsledku pomalu mizely. Domácí zápas kontrolovali a vedli ho k vítěznému konci. Prosadili se navíc ještě jednou, když se po katastrofálním nedůrazu v domácí obraně dostal k míči ve vápně Hlavík a završil účet zápasu na pro hosty nelichotivých 4:1.

Objektivně je potřeba uznat, že Březiněves byla v utkání jasně lepší a vyhrála zaslouženě. Kunratičtí hráči jako by se zalekli možné příležitosti utrhnout se na čele tabulky a zahráli velmi špatně. Sezona je však teprve na začátku a program je nabitý. Hned ve středu hrají Kunratice pohár se Zbraslaví a v neděli přivítají na svém hřišti Štěrboholy, které jsou momentálně čtvrté a posunuly se o bod právě před Kunratice.

Sestava: Řezáč – Chyle, Švertšal, Cihelka (c), Havran – Svoboda, Holas, Kmoch, Los (57′ Růžička) – Vala, Mareš

Branky: 34′ a 69′ Macháček, 48′ Benda, 81′ Hlavík - 26′ Los

——————————————————————————————————————————————–

1. KOLO: ÚJEZD NAD LESY „B“ – KUNRATICE 1:5 (1:2) – NADÍLKA DORAZILA S TÝDENNÍM ZPOŽDĚNÍM

Hned po dvou dnech od úvodního vystoupení Kunratic v nové sezoně nastoupil tým trenéra Trunečka k zápasu znovu. Tentokrát jel na hřiště rezervy Újezdu nad Lesy, který v první kole potrápil silnou Březíněves, když prohrál jen 1:3. Hosté na rozdíl od domácích vstupovali do zápasu v dobrém rozmaru, když si v prvním kole smlsli na Pragovce. Truneček tak neměl důvod dělat nějaké rošády v sestavě, ke dvěma změnám se však odhodlal: do branky poslal místo Řezáče Pajazitiho a od první minuty také nastoupil Holas, který dostal v neděli týmového budíka a nezaspal.

Utkání začalo poměrně opatrně, oba týmy měly v nohách víkendové zápasy a chvíli trvalo než se nohy zahřály na správnou provozní teplotu. A jen co se to stalo, narazil si Kmoch s Marešem a přehodil vyběhnuvšího gólmana, čímž poslal hosty do rychlého vedení – 0:1. Domácí spoléhali zejména na dlouhé balony za obranu Kunratic a standartní situace, obrana však byla po většinu utkání pozorná a snaha Újezda tak vycházela vniveč.

Poté přišel kontroverzní moment, když Kunraticím nebyl uznán regulérní gól pro domnělý ofsajd, ke kterému ale nemohlo dojít z důvodu, že balon směrem k vlastní bráně hrál hráč Újezdu. Rozhodčí to však nepostřehli a gól neuznali. Hráči hostí to nelibě nesli a vehementně protestovali u hlavního rozhodčího. Leckdo by si vzpomněl na Dante Alighieriho, byla to totiž doslova Božská komedie. Výsledkem však byla jen žlutá karta pro ochuzeného střelce Kmocha.

Kunratice si tak musely pomoct samy a vstřelit náhradní druhý gól, který již tentokrát platil. A opět to byl Kmoch, který si narazil s Marešem a střelou levačkou nedal brankáři sebemenší šanci – 0:2. Kunratice byly ještě nějakou dobu lepší, další branku mohl přidat Mareš, když se po přihrávce Svobody ocitl na chvíli sám na hranici vápna. Nejspíše se ale zadumal, jestli doma nenechal zapnutý sporák a dobrou příležitost promarnil, jeho následný centr byl sražen na roh.

Poté přišel výrazný herní úpadek hostí. Vázla kombinace a Újezd se nakopávanými míči dostal do tlaku, který vyústil těsně před přestávkou snižující brankou domácího Bárty, který přešel přes Klofáče a utěšenou ránou z větší vzdálenosti překvapil Pajazitiho – 1:2. Na drama tak bylo do druhé půle zaděláno k veliké radosti početného domácího publika.

Větší zápletku však odmítl hned z kraje druhého poločasu Los, kterého našel skvělým pasem na zadní tyč Vala. Los ve skluzu vymetl šibenici domácí branky – 1:3. Hosté v druhé půli zase začali trochu hrát, byť jejich výkon nebyl asi tak houževnatý jako v prvním kole proti Pragovce, na soupeře to bohatě stačilo. A když se po hodině prosadil ve vápně bez větších problémů Vala, bylo jasné, že Újezd Kunraticím už cestu za třemi body neztíží – 1:4.

O pár minut později navíc přišla ještě jedna branka, když dostal opět Kmoch míč od Mareše, obešel posledního obránce a završil hattrick – 1:5. Další šance zůstaly nevyužity, Mareš v samostatném úniku sice přehodil brankáře, na čáře však jeho pokus vykopl jeden z obránců. Stejně se vedlo i Chylemu, když navíc jeho zpětný balon před bránu ještě napálil Vala z malého vápna jen do břevna. I domácí měli náznaky šancí, nikdo z hráčů Újezdu se však povětšinou ani neodvážil zakončit a obrana pak nebezpečí zažehnala.

I druhé utkání v sezoně tak skončilo pro Kunratice vítězně a opět to byla slušná nadílka. V dalším kole však narazí Kunratická nájezdní jednotka na tuhý odpor, když vyjede do předaleké Březíněvsi, kde hraje momentálně druhý tým tabulky, který je za Kunraticemi jen vinou horšího skóre a navíc jen o jednu branku. Utkání se hraje v neděli od 17:00 a vzhledem k vzdálenosti je záhodno si pohrávat s myšlenkou, jestli nevypravit pro fanoušky klubový autobus, tedy spíš možná minibus.

Sestava: Pajaziti – Klofáč (46′ Chyle), Cihelka (c), Švertšal, Havran – Svoboda (78′ Ron), Holas, Kmoch, Los (87′ Puha) – Vala (89′ Fišer), Mareš

Branky: 43′ Bárta – 9′, 29′ a 70′ Kmoch, 51′ Los, 60′ Vala

——————————————————————————————————————————————–

2.KOLO: KUNRATICE – PRAGA 7:0 (3:0) – SEDM KULÍ JAKO V SARAJEVU

Kunratický Slovan vstoupil do sezony až ve druhém kole, když na svém domácím hřišti přivítal Pragovku. Ta první utkání prohrála na hřišti Hostivaře, a tak si chtěla bodově vylepšit náladu. Nahrávat k optimismu mohl hostům i fakt, že stále chybí dlouhodobě zranění Hajduch s Kudějem, připraven na zápas nebyl ani Robb a ve stoprocentním rozpoložení není ani Chyle. Když se k tomu ještě přidala groteska Holase, který si dal po obědě šlofíka a zaspal sraz k utkání, nastupovaly Kunratice bez pěti hráčů, kteří by nejspíš v sestavě nechyběli.

Přesto začátek utkání domácímu týmu vyšel, když se už po osmi minutách díky důrazu i šťastnému odrazu míče protlačil Kmoch až do zakončení a poslal míč mimo brankářův dosah – 1:0. Rychlý gól domácí uklidnil a začátek utkání jednoznačně patřil Kunraticím. Na druhý gól navíc diváci nečekali dlouho. Vala si narazil s Marešem, ve vápně ještě obešel posledního obránce a umístěnou střelou překonal soupeřova brankáře podruhé – 2:0.

Až pak zahrozili i hosté. Branku si však Kunratičtí hráči ohrozili sami, když Vala tečoval centr mířící před bránu tak nešťastně, že ten málem skončil za bezmocným Řezáčem. Nakonec ale balon proplul malým pokutovým územím mimo branku. Domácí to trochu rozhodilo a na chvilku tak převzali iniciativu hosté, kteří však spíše nakopávali a i veškeré standartní situace dokázala Kunratická obrana odvrátit.

Po hluché pasáži však domácí opět ožili a těsně před pauzou po lehce kontroverzní situaci, slovy Jakuba Koháka: „garderobiérem“, v podstatě rozhodli utkání ještě do poločasu. Jeden z domácích hráčů totiž zůstal ležet na zemi, několik hráčů Pragovky reagovalo tak, že přestali hrát a očekávali přerušení hry. Rozhodčí však nepřerušil a domácí hráli dál, zaskočenou obranu pak v brejku opět potrestala letní posila Vala, když nedal brankáři tváří v tvář šanci – 3:0.

Ve druhé půli měli domácí hru pod kontrolou, když drželi míč a soupeře moc nepouštěli na dostřel branky. Další gól mohl přidat Kmoch, ale v dobré situaci tentokrát mířil nepřesně. Zastoupil ho však Los, jehož náběh skvělým balonem odměnil již vyspinkaný Holas. Los si prvním dotekem balon dal doběhu a druhým zakončil přesně – 4:0. Páté pírko za klobouček si zastrčil Havran, jehož utažená střela zpoza vápna zaplula až do sítě – 5:0.

Obraz hry se neměnil. Kunratice válcovaly bezzubého soupeře dál. Další branku přidal střelou k tyči dvougólový Los – 6:0. Poté předvedl oku lahodící individuální akci Vala, dostal se až do zakončení a dorážku mu zamezil až faul jednoho z hostujících obránců. Nejdříve se k penaltě postavil veterán Kmoch, který ji kopl mizerně a brankář mu ji chytil. Nicméně pro porušení pravidel ze strany hostujícího týmu se rozhodčí rozhodli penaltu opakovat. Kmocha nahradil Švertšal, který svou střelou vymetl šibenici a uzavřel účet na pro hosty nelichotivých 7:0.

Kunratice tak vstoupily do sezony až snovým výsledkem a vcelku líbivou hrou. V nabitém programu však nemají moc času k odpočinku, když už v úterý poměří síly s rezervou Újezdu nad Lesy a v neděli zavítají do Březíněvse, která zatím své dva zápasy zvládla. Naopak Pragovka se vinou špatného skóre propadla až na poslední místo tabulky.

Sestava: Řezáč – Klofáč (60′ Chyle), Cihelka (c), Švertšal, Havran – Svoboda (85′ Puha), Vala, Kmoch, Los (90′ Sluka) – Mareš, Ron (46′Holas)

Branky: 8′ Kmoch, 15′ a 44′ Vala, 57′ a 76′ Los, 71′ Havran. 83′ Švertšal (z pen.)